Sprzątanie po budowie

Koniec budowy to ważny etap, ale nie oznacza on końca całej pracy. Gdy budowlańcy opuszczą już posesję, zostają do wykonania czynności, których efektem jest czysta przestrzeń, gotowa do użytkowania. Porządki po budowie mogą być wymagające i czasochłonne, dlatego najlepiej zlecić je profesjonalnej firmie. Zadowalający efekt takiego sprzątania jest wtedy gwarantowany!

 

Sprzątanie po budowie krok po kroku

Budowlańcy, którzy pracowali na posesji, czasami sprzątają, ale jedynie pobieżnie. Pozostaje zatem bardzo dużo pracy, należy opracować plan czynności. Na pewno jest dużo śmieci do wyniesienia, dużo pokoi do wysprzątania, nie licząc terenu wokół domu, na którym także należy zaprowadzić ład. Gromadzimy sobie sprzęt i akcesoria, kupujemy mocne worki na śmieci, płyny do okien, do mycia podłóg, detergenty, rozpuszczalniki, mleczka do czyszczenia, ręczniki papierowe, szmatki i ściereczki z mikrofibry. Niezbędny jest odkurzacz przemysłowy, który pozbędzie się wszechobecnego pyłu. Używanie do takich prac zwykłego odkurzacza jest ryzykowne, gdyż nie jest on przystosowany do tego rodzaju zadania i przede wszystkim działa mniej skutecznie. Warto dysponować także kilkoma mopami, w tym mopem płaskim, wyposażonym w drążek teleskopowy, który z łatwością dotrze do  trudno dostępnych przestrzeni.

 

Świetny patent na sprzątanie

Pracę w budynku dobrze jest zacząć od najwyższego piętra i stopniowo schodzić w dół. To dobre rozwiązanie, ponieważ tak działając, nie wnosimy brudu do kolejnych pokoi. W poszczególnych pomieszczeniach również tak postępujemy i ściągamy brud od góry w dół, od sufitu i żyrandola do rzeczy położonych niżej. By nasza praca była efektywna, na samym początku należy najpierw pozbyć się odpadów. Zbieramy i wrzucamy do worków fragmenty cegieł, tynku, plastikowe opakowania, styropian itp. Trzeba wiedzieć, że tego rodzaju śmieci są specjalnie segregowane przez zakład oczyszczania, należy zamówić ich odbiór, tak, by pozbywać się takich odpadów zgodnie z prawem.

Pokaźną warstwę pyłu trzeba zamieść, tylko gdy dysponujemy odkurzaczem przemysłowym nie trzeba tego robić, urządzenie poradzi sobie z pyłem. Odkurzamy długo i wytrwale — do skutku, nawet kilka godzin, tak aby wszystkie pomieszczenia w domu były w końcu wolne od pyłu.

 

Myjemy na mokro

Zanim przystąpimy do zmywania mopem musimy się upewnić, że nie ma już pyłu. Zlekceważenie tej zasady to duży błąd, pył w połączeniu z wodą staje się mazistym błotem, które ponownie zanieczyszcza wszystko wokół. Powierzchnię zmywamy dopiero po zniknięciu pyłu. Po pozbyciu się najgorszego bałaganu możemy zająć się szczegółami. Czyścimy pochlapane farbą ramy okienne i listwy przypodłogowe, zachowując wskazania producenta, tak by nie zniszczyć materiału.

Sprzątanie po budowie może przebiegać sprawnie i łatwo, ale muszą podjąć się go specjaliści. Znajdziesz takich w firmie Biały Słoń!

+48 539 033 000