Od 2012 roku profesjonalnie pierzemy tapicerkę meblową, cieszymy się zaufaniem kilku tysięcy zadowolonych klientów. Dołożymy wszelkich starań, żeby Państwo też dołączyli do ich grona.

Kilka faktów o metodzie ekstrakcyjnego prania tapicerki

W naszej firmie pierzemy tapicerkę meblową metodą ekstrakcyjną z wykorzystaniem ekstraktora firmy Karcher. Metoda ekstrakcyjna polega na kilkakrotnym płukaniu tapicerki specjalnym płynem, który rozpuszcza brud. Płyn jest natryskiwany pod ciśnieniem i jednocześnie wciągany z powrotem (ekstrakcja) do maszyny piorącej Karcher. Środek chemiczny (Karcher RM 760) jest bezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży oraz zwierząt. Środek pod koniec prania zostanie wypłukany czystą wodą. Wyczyszczona tapicerka nie zawiera żadnej chemii. Czyszczenie odbywa się w domu u klienta w wygodnym terminie.

Zapewniamy Państwa, że:

 • Środki firmy Karcher są łagodne do tapicerki,
 • Tapicerka zachowa swój kolor,
 • Tapicerka wyschnie średnio za około 10 godzin, niezależnie od pory roku,
 • Podłoga i ściany pozostaną suche,
 • Podłogę zabezpieczamy ręcznikami lub folią.

Pranie będzie trwało w zależności od ilości przedmiotów od 30 minut do 2,5 godzin. (Pranie fotela trwa 20 minut, kanapy około 40 min, średniego narożnika około 1 godziny).

Niektóre meble nie nadają się do prania metodą ekstrakcyjną. Nie pierzemy weluru, jedwabiu, antyków,niektórych dywanów wełnianych oraz mebli jak na zdjęciach poniżej.

 

Cennik prania tapicerki meblowej

(Cennik skrócony. Pełny cennik tutaj)

 • Pranie tapicerki wersalki           80 zł
 • Pranie tapicerki kanapy     od 100 zł
 • Pranie tapicerki narożnika  od 130zł
 • Pranie tapicerki fotela           40-60zł

Nie pierzemy mebli takich, jak na zdjęciach

Kanapa pikowana metalowymi guzikami
Kanapa z przyklejoną taśmą na brzegach

Jak należy przygotować mieszkanie do prania mebli?

 • Bardzo prosimy zwolnić przestrzeń dookoła czyszczonych mebli. Pracownik musi mieć dostęp przynajmniej 80 cm od każdej strony.
 • Pracownik sam odsunie meble od ściany, jeśli na nóżkach jest filc. Przy jego braku na nóżkach prosimy zastanowić się, czy warto prać “plecy” kanapy, ponieważ istnieje ryzyko porysowania podłogi. “Plecy” prawie zawsze są czyste.
 • Pracownik musi mieć dostęp do ciepłej, bieżącej wody. Będzie robił płyn w specjalnym wiaderku. Potrzebuje równiez dostępu do prądu.
 • Wszystkie inne czynności pracownik naszej firmy wykona samodzielnie.

Usuwanie plam oraz źródeł zapachów

Usuwanie plam jest usługą bezpłatna. Większość plam udaje się wywabić. Jeśli na tapicerce są uporczywe plamy (plamy po krwi, tłuste plamy, atrament, lakier, klej), to prawdopodobnie takie plamy nie zejdą. Dołożymy wszelkich starań żeby wywabić plamy, ale, niestety, nie możemy gwarantować że wszystko usuniemy.

Zapachów nie usuwamy. Usuwamy źródła zapachów, w miarę możliwości. Kiedy klient pyta, czy jesteśmy w stanie usunąć brzydki zapach, to odpowiadamy, że jeśli uda się nam usunąć źródło zapachu, to zapach zniknie.

Zwrócimy do 100% wydanych przez Klienta pieniędzy, jeśli rezultat będzie inny, niż zapowiedziany.

 • Przed praniem nasz pracownik ocenia, jaki będzie rezultat prania i informuje o nim Klienta.
 • Starannie oczyszczamy tapicerkę z brudu, kurzu, roztoczy i z większości plam.
 • Gwarantujemy, że nie zepsujemy tapicerki. Nigdy nie zepsuliśmy żadnego pranego przedmiotu. Gwarantujemy że na tapicerce nie powstaną zacieki lub plamy, których wcześniej nie było.
 • Jeśli po wyschnięciu zauważycie Państwo niedoprane miejsce – bardzo prosimy o kontakt z biurem. Przyjedziemy do poprawki w najbliższym wolnym terminie.

Dotrzymujemy się zasady, że płaci tylko zadowolony Klient. Jeśli Państwo nie są zadowoleni z rezultatu prania lub z obsługi, to bardzo prosimy poinformować o tym biuro firmy i zadzwonić pod numer: 539 033 000. Nadamy rabat lub zwrócimy 100% opłaty.

Usunięcie plam z tapicerki meblowej

Przy praniu tapicerki meblowej spotykamy się z dwoma rodzajami plam. To są plamy które można wywabić oraz te które nie nadają się do usunięcia. Nasze doświadczenie pozwala rozróżnić te dwa rodzaje plam.

Te plamy, które uda się wywabić, powstają po zabrudzeniu, które zostaje na powierzchni tapicerki albo między włóknami i nitkami tkaniny. Te zabrudzenia nie weszły do struktury tapicerki. Stosowanie specjalnych środków firmy Karcher oraz odplamiaczy pozwala rozpuścić albo oddzielić zabrudzenia od tapicerki, a potem usunąć je podczas prania metodą ekstrakcyjną.

Plamy, które można wywabić powstają po różnych rodzajach jedzenia, napojów i płynów oraz brudu. Plamy które nie można usunąć de fakto są uszkodzeniem tapicerki. Te plamy zmieniają strukturę tapicerki, lub odbarwiają, lub wchodzą do struktury nitek i włókien w taki sposób, że zabrudzenie staje się częścią tapicerki. Plamy które nie można usunąć powstają po tłuszczu, po płynach fizjologicznych, po krwi. Takie plamy zostawiają lakier, klej, niektóre rodzaje farb na przykład akrylowe.

Samodzielne czyszczenie oraz wykorzystanie nieprofesjonalnych środków może spowodować to, że plama łatwa do usunięcia może przekształcić się w plamę, która jest nie do usunięcia.

bardzo zabrudzona kanapa

wyczyszczona tapicerka

 

Przy usunięciu plam dużo zależy od rodzaju tapicerki. Z tkanin naturalnych, na przykład bawełny i lnu, plamy prawie nie schodzą, tylko te które są na samej powierzchni. Natomiast, z takiej tapicerki, jak Alcantara, schodzą prawie wszystkie plamy, nawet często schodzą plamy po krwi. pracownicy firmy usługowej Biały Słoń prawie zawsze mogą rozpoznać przed praniem ekstrakcyjnym tapicerki, czy plamę, którą widzimy, jest do usunięcia, albo te plamę nie uda się usunąć. Przede wszystkim definiujemy rodzaj tapicerki. Po drugie definiujemy rodzaj zabrudzenia które zostawiło te plamy.

Zdarza się, że plama która wydaje się łatwą do usunięcia okazuje się bardzo uporczywą. Wtedy informujemy klienta o tym że plama nie zejdzie.

Blisko 90% plam, z którymi mamy do czynienia, schodzą bez śladu. Punktowe usunięcie plam jest usługą bezpłatną. Niestety nie możemy gwarantować, że podczas prania tapicerki zejdzie każda plama.

Często zdarza się sytuacja, kiedy na nową tapicerkę coś było wylane i właśnie ta plama jest problemem. Wtedy umawiamy się, że usługa usunięcia plamy będzie opłacona pod warunkiem usunięcia plamy, na której klientowi zależy.

Usunięcie nieprzyjemnego zapachu

Usunięcie nieprzyjemnego zapachu

Zanieczyszczonej tapicerce bardzo często towarzyszy nieprzyjemny zapach. Fraza kluczowa przy rozwiązaniu tego problemu: każdy zapach ma źródło. Większość środków, które się sprzedaje w sklepach, przeznaczone są do maskowania zapachów – mocny zapach środka przebija nieprzyjemny zapach. Trzeba je stosować cały czas – na źródło zapachu te środki nie wywierają żadnego wrażenia. Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną pozwala przede wszystkim pozbyć się źródła zapachu. Nie będzie źródła – nie będzie zapachu. Dobrą wiadomością jest to, że nasza firma jest w stanie usunąć źródło zapachu w 80% przypadków. Niestety nie wszystkie źródła zapachu znajdują się na powierzchni tapicerki. Dlatego nie możemy gwarantować, że zapach zniknie po praniu tapicerki. Jeśli klient zgłasza podczas złożenia zamówienia, że problemem jest brzydki zapach, to koniecznie informujemy go, że nie udzielamy gwarancji na usunięcie zapachu. W każdym razie, pranie tapicerki metoda ekstrakcyjną jest najskuteczniejszym sposobem pozbycia się nieprzyjemnego zapachu.

 

Do prania tapicerki stosujemy profesjonalny środek czyszczący Karcher RM 760

Do prania tapicerki stosujemy profesjonalny środek czyszczący Karcher RM 760

To jest środek stworzony specjalnie dla czyszczenia ekstrakcyjnego metodą natryskową. Środek jest nisko pieniący, nie zastawia po sobie śladów i zacieków. Rozpuszcza większość zabrudzeń. Ulega biodegradacji. Jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Nie wywołuje reakcji alergicznych. Jest nieszkodliwy toksykologicznie. Ma przyjemny zapach świeżości.

 

 

Maszyna ekstrakcyjna Kärcher Puzzi 200
Odkurzacz Kärcher T10
Dmuchawa do dosuszania Kärcher AB 84
Maszyna ekstrakcyjna Kärcher Puzzi 8/1
+48 539 033 000