Spanie w czystym i wygodnym łóżku jest podstawą dobrego wypoczynku. Niezbędne jest dbanie o to, by materac na którym śpimy, był zawsze świeży i higieniczny. Co prawda kładziemy zazwyczaj na niego cienki koc i prześcieradło, jednak mimo tych zabezpieczeń zdarzają się czasami różne zabrudzenia. Z tego względu konieczne jest czyszczenie materaca co najmniej raz do roku, a osobom, które cierpią na alergię, pranie tapicerki zalecane jest 2 razy do roku.


Pranie ekstrakcyjne to skuteczna metoda, dzięki której Twój materac będzie higienicznie czysty. Zewnętrzna powierzchnia materaca jest płukana specjalnym płynem, który rozpuszcza brud. Płyn jest natryskiwany pod ciśnieniem i jednocześnie wciągany z powrotem (ekstrakcja) do maszyny piorącej. Używany środek do czyszczenia jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt, a przy końcu prania jest zawsze wypłukiwany czystą wodą.

Dlaczego sen na brudym materacu jest niebezpieczny dla zdrowia?

Człowiek podczas snu się poci. Jak dowodzą badania naukowe, jego organizm jest w stanie wyprodukować w nocy, w ciągu całego roku, aż 100 litrów potu. Poza tym w tapicerkę mogą wnikać także inne, pochodzące z ciała płyny ustrojowe, a każda taka wydzielina jest idealną pożywką dla bakterii. Dodatkowo skóra każdego z nas traci komórki naskórka, które stają się pokarmem dla roztoczy, co wzmaga ich namnażanie się. Również kremy, balsamy i resztki makijażu często wcierane są w powierzchnię łóżka. Wszystkie wspomniane wyżej zanieczyszczenia, jeśli nie są regularnie usuwane, tworzą środowisko sprzyjające alergiom i astmie. Częsta zmiana pościeli i pranie tapicerki materaca może nas ustrzec przed różnymi komplikacjami zdrowotnymi. Świetnym sposobem na świeży materac jest pranie ekstrakcyjne! Biały Słoń to firma, która przeprowadzi takie czyszczenie profesjonalnie!

Co pierzemy i jak?

Praniu poddawany jest pokrowiec materaca, jego gąbka nie jest czyszczona, gdyż nie istnieje metoda pozwalająca na dogłębne prania wnętrza materaca. Warto jednak wiedzieć, że większość zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud i roztocza, znajduje się na powierzchni materaca, na jego pokrowcu.

  • Gwarantujemy Państwu, że materac będzie wyczyszczony z brudu, roztoczy, kurzu i zarazków.
  • Uprzedzamy z góry, że nie zawsze udaje się nam usunąć zastarzałe plamy i żółte zacieki (np. z potu lub moczu).

Jak wygląda pranie ekstrakcyjne mataraca?

  • Pierwszym etapem prania tapicerki materaca jest rozpryskanie na powierzchni pokrowca preparatu do czyszczenia.
  • Podstawowym środkiem, używanym do prania ekstrakcyjnego, jest preparat Karcher RM 760. W zależności od stanu tapicerki możemy użyć różnych rodzajów odplamiaczy (na przykład odplamiacza enzymatycznego bio biel, który pozwala usunąć plamy po płynach fizjologicznych).
  • Czekamy kilka minut, aby brud się rozpuścił, potem zaczynamy pranie podstawowe – kilkukrotnie płuczemy tapicerkę.
  • Na koniec prania płuczemy powierzchnię czystą wodą i podsuszamy tapicerkę.
  • Średni czas schnięcia materaca — od 10 do 15 godzin.
  • Po wyczyszczeniu tapicerki materaca najlepiej użyć środka przeciw alergicznego Allergoff, który zapobiega rozmnażaniu się roztoczy.

Pranie ekstrakcyjne materaca w Warszawie oferuje Państwu firma Biały Słoń. Wszystkie ceny podane są w Cenniku.

+48 539 033 000